A nők a hajuk hosszával, színével és textúrájával általában nincsenek megelégedve. A göndör hajúak sima tincsekre vágynak, a barna hajúak szőkére, a szőkék feketére, és hosszasan folytathatnánk a sort. De mivel is jár a hajfestés? Tények és tévhitek.
Ha egyszer befestetted a hajad, soha nem kapod vissza az eredeti hajszíned.
Hamis.
Az új haj, illetve a lenőtt haj tökéletesen egészséges és mesterséges anyagoktól mentes. Ha sokáig festetted a hajadat, akkor előfordulhat, hogy a friss haj fénytelen vagy élettelen, de ez egy ápoló kúra után el is múlik.
Esetleg előfordulhat, hogy egy szőke lány tinédzser évei elején kezdi festeni a haját, és mondjuk 15 év múlva lenöveszti, akkor már barnaként születik újjá. Ez azért van, mert a szőke sokszor gyermekkori hajszín, és az évek múltával fokozatosan besötétedik, kié hamarabb, kié később.
A melír kevésbé káros, mint a festék.
Hamis.
Sok nő azzal hitegeti önmagát, hogy kevésbé károsítja a haját, ha nincs az egész hajkoronája befestve, csak bizonyos tincsek pompáznak más színben. Ez sajnos nem így van, főleg ha világos melírről van szó. A melírek elkészítéséhez a fodrászok sokszor nem festéket, hanem csak világosítót használnak.
A szőkítő általában hidrogén-peroxidból készül, ami megbontja a haj belső szerkezetét, gyakorlatilag szétroncsolja azt. Így ha melírozott a hajad, fontos, hogy rendszeresen használj hajbalzsamot vagy pakolást.
Természetes hajfesték után nem szabad szintetikust alkalmazni, és fordítva.
Igaz.
Léteznek olyan hajfestékek, amelyek természetes anyagokból készülnek, ilyen például a henna is. Ezeket a hajfestési módszereket már évezredek óta alkalmazzák, ám nekünk nem szabad kapkodva a hajunkra kenni őket, hiába bio, vagy kímélő. Ha nem növeszted le a természetes festéket a hajadról, és a következő festés időpontjában mesterséges festéket választasz, akkor az eredmény csúnya és foltos lesz, és bizony ez fordítva is igaz.
A mesterséges festékek lenövesztéséhez léteznek „gyorsító” pakolások, amelyek segítenek kivonni a szintetikus anyagokat a hajból.
Ha tovább rajta hagyom a hajamon a festéket, intenzívebb színt kap.
Hamis.
Otthoni hajfestés esetén mindig be kell tartani a dobozra írt utasításokat. Sokan úgy gondolják, hogy nem elég az 20-25 perc arra, hogy a festék befogja a hajukat. "Hiszen ezt biztosan azért írják rá, mert a gonosz hajfesték-gyártó csak pénzt akar legombolni a vásárlókról, hogy gyakrabban kelljen hajat festeni, és ezáltal több hajfesték fogyjon."
Ha tovább rajta hagyod a festéket a hajadon, akkor a festékek károsíthatják a haj szerkezetét. Ez azért van, mert itt egy lépésben kerül a hajra az az anyag, ami fellazítja a hajszerkezetet és az, ami beleépül a hajba, így fontos, hogy időben lemosd a szert a hajadról.
Ismertek még valamilyen hajfestéssel való tévhitet?
Utolsó kommentek